KAIP IŠSIRINKTI

Į ką derėtų atkreipti dėmesį renkantis SPA baseiną?

 

Visada dairykitės kokybiško gaminio. Visos SPA baseino dalys gali būti kokybiškos (arba ne). Ten rasite SPA baseinų savininkams ir pirkėjams skirtą straipsnių rinkinį, o čia – trumpas svarbiausių dalykų sąrašas:

 

Ar SPA baseino pagrindas vientisas?

Jei taip, tuomet gerai, bet ar tai slėgiu apdorota mediena, pluoštinis stiklas ar plonas plastiko lakštas? Štai tokius pagrindus gamina Arctic Spas.

 

Koks SPA baseino dangtis?

Atminkite: šiluma kyla į viršų, taigi name ir SPA baseine svarbiausia apšiltinti viršų. Dauguma gamintojų siūlo standartinį plokščią 3 colių (7,62 cm) storio dangtį arba 4×2 colių (10×5 cm) storio siaurėjantį dangtį. Mes, Arctic Spas, siūlome storiausius ir patvariausius dangčius rinkoje. Gaminame 5×4 colių (12×10 cm) storio siaurėjančius dangčius iš putplasčio, padengto į kavos pakuotę panašia folija, ir taikome jiems 3 metų garantiją. Dangtis tarnaus trumpiau nei SPA baseinas, todėl pasistenkite įsigyti dangtį, kuris bus atsparus sniego dangai, sunkiems gyvūnams, vaikams ir drėgmei.

 

Kaip apšiltintas SPA baseinas?

Dauguma rinkoje esančių SPA baseinų yra užpildyti putplasčiu. Tai reiškia, kad tarp kriauklės ir išorinės sienelės yra izoliacinis putplasčio sluoksnis. Putplasčio tankis gali skirtis, bet jo veikimo principas tas pats. Mūsų manymu, toks dizainas kelia problemų, nes nebelieka prieigos prie vamzdžių, esančių po kriaukle, be to, visą brangią įrangą tenka patikėti Motulės Gamtos malonei. Kai siurblių, šildytuvų ir kitos įrangos nesaugo izoliacinis sluoksnis, jie gali nukentėti dingus elektrai arba esant labai žemai temperatūrai. Juk šiluma kyla į viršų – kodėl izoliacinis sluoksnis paliekamas apačioje?

Dauguma gamintojų putplasčiu sutvirtina prastas SPA baseinų kriaukles. Mes, Arctic Spas, pagrindui ir sienelėms apšiltinti naudojame didelio tankio putplastį, bet pačios kriauklės neapšiltiname. Ši technologija vadinama FreeHeat. Ji leidžia išnaudoti karštį, kurį natūraliai generuoja varikliai, ir taip šildyti SPA baseino vandenį. Be to, paliekame prieigą prie visko, kas yra po vadinamuoju kapotu. Ar pirktumėte naują automobilį, jei jo kapotas būtų užlituotas? Namuose svarbiausia apšiltinti sienas ir palėpę, ne rūsį.

 

Kaip paruošti SPA baseinui skirtą vietą?

 

Jums reikia lygaus paviršiaus.

Paviršius turi būti tvirtas ir lygus, kad SPA baseinas nebūtų apgadintas. Daugumai SPA baseinų būtina 4 colių (10 cm) storio gelžbetonio aikštelė, bet tik ne Arctic Spas gaminiams. Įsigijus Arctic Spas baseiną pagrindą paruošti gana paprasta. Tereikia įsitikinti, kad vieta pakankamai tvirta ir lygi.

Mūsų SPA baseinuose sumontuotas pluoštinio stiklo pagrindas „Forever Floor“ suteikia galimybę SPA baseiną dėti ant vejos arba net tiesiai ant žemės. Arctic Spas baseinai dažniausiai dedami ant akmenų, šaligatvio plytelių, rąstų, žvirgždo ir komercinių SPA baseinų pagrindų. Bet kuri medžiaga jūsų naujajam SPA baseinui suteiks lygų, tvirtą paviršių su geru drenažu.

 

Ar galima SPA baseiną statyti ant terasos? Ar galima jį įleisti į terasą?

 

Taip ir taip.

 

Dėti SPA baseiną ant terasos tikrai galima, jei ji išlaikys baseino svorį. Pasiteiraukite pardavėjo, koks tuščio SPA baseino svoris, matmenys ir tūris, arba šią informaciją susiraskite naudojimo vadove. SPA baseinai dažnai įleidžiami į terasas. Svarbu atkreipti dėmesį į porą dalykų – įranga turi būti lengvai prieinama, be to, Arctic Spas baseinuose iš visų pusių įrengtos durelės. Aplink SPA baseiną išpjaukite maždaug 18 colių (45 cm) platesnę skylę. Tuomet užpildykite šį plotą ištraukiamomis plokštėmis, kurių spalva tokia pati kaip terasos. Nepamirškite, kad galbūt ne visą gyvenimą praleisite šiuose namuose, o išsikraustydami turėsite palikti SPA baseiną, arba uždengti skylę. Kur kas saugiau terasą pakelti iki SPA baseino nei įleisti jį iki pat krašto.

Taip yra todėl, kad kur kas paprasčiau į ir iš baseino išlipti atsisėdant ant karšto ir permetant per jį kojas, nei įbristi į vandenį. Vanduo iškreipia atstumą, esantį iki pirmojo laiptelio, be to, SPA baseinai yra slidūs! Taigi sumontuokite turėklą, kuris padėtų įlipti ir išlipti iš baseino, arba atsisėskite ant terasos ir sumerkite kojas į vandenį.

close