Apšiltinimo schemų palyginimas

Skirtingos spa baseino šilumos izoliacijos schemos

 

I schema. Izoliacinis sluoksnis dedamas tik iš vidinės baseino kriauklės pusės.

 

Tai pats pigiausias šilumos izoliacijos variantas. Net pati spa kriauklė nėra pakankamai apšiltinta, nes naudojant tokią schemą poliuretano sluoksnis įprastai nėra pakankamai storas. Įrengimai, esantys po kriaukle, nėra apšiltinami, todėl egzistuoja didelė rizika, kad žiemos metu jie gali sušalti. Garso izoliacija naudojant šią schemą yra labai prasta, nes tarp veikiančių mechanizmų ir aplinkos yra tik korpuso siena. Ši schema būdinga patiems pigiausiems hidromasažo baseinams.

 

II schema. Visos erdvės po kriaukle užpildymas poliuretanu.

Putomis užpildomos visos erdvės, kuriose driekiasi vamzdžiai, žarnos, jų sujungimai, vidinės purkštukų jungtys. Putomis neužpildoma tik erdvė ties elektroninėmis dalimis, siurbliais bei šildytuvu. Šis variantas leidžia gamintojams sutaupyti pinigų gaminant spa, bet ateityje baseino savininkui sukels galvos skausmą.

Daug pigiau pagaminti ploną kriauklę ir, kad ji nesulūžtų nuo vandens svorio, apačioje užpilti poliuretano sluoksnį, nei pagaminti tvirtą kriauklę, nereikalaujančią papildomos atramos. Šiuo atveju putų sluoksnis siekia 40–80 cm.

Turint omenyje, kad 10 cm poliuretano sluoksnio pakanka efektyviai spą šilumos izoliacijai užtikrinti, tampa aišku, kad pagrindinė poliuretano funkcija taikant II schemą yra kriauklės sutvirtinimas.

Negana to, taikant II schemą nesprendžiamas įrangos apšiltinimo klausimas. Tai didelis minusas, jei norite spa baseinu naudotis žiemą. Įranga yra neapšiltintoje spa baseino dalyje. Nuo išorinės erdvės įrengimų skyrius atskirtas tik plona sienele. Net trumpam dingus elektrai, įrengimai sušals ir suges. Tokių spa gamintojai esant šalčiams rekomenduoja užkloti įrangą antklodėmis, bet spaudžiant didesniems šalčiams tai nepadės. Garso izoliacija šiuo atveju taip pat nėra pakankama (nes įrengimai yra už plonos sienelės).

Yra dar vienas rimtas tokios apšiltinimo schemos minusas – sunku nustatyti ir pašalinti vandens nutekėjimus. Vamzdžių ir purkštukų sujungimai užpilti putomis, todėl norint atlikti remontą reikia iš pradžių pašalinti putas, o remontą baigus jų sluoksnį atkurti.

Pažiūrėkite nuotraukas – tokių baseinų remontas reikalauja daugybės pastangų ir laiko vien tam, kad būtų pašalintos putos. Tokių spa negalima naudoti atvirame ore šaltą žiemą.

Tokią schemą tipiškai renkasi gamintojai iš Kalifornijos (JAV) ir kitų šiltų regionų.

 

III schema. Apšiltinimo sluoksnis palei visą spa baseino perimetrą. 

 

Šis šilumos izoliacijos variantas sukurtas Arctic Spas inžinierių tam, kad baseinus būtų galima naudoti ištisus metus bet kokiomis klimato sąlygomis. Tokio tipo izoliacija leidžia vienu metu išspręsti daugybę problemų.

Ši schema naudojama apšiltinant namus Kanados šiaurėje, ji pasitvirtino kaip pati efektyviausia.

Įsivaizduokite 10–12 cm storio putų poliuretano sluoksnį, dengiantį spa korpusą ir pagrindą iš vidaus. Visos prieigos durelės korpuse apšiltintos tokiu pačiu būdu.

Arctic Spas baseinas uždengiamas apšiltintu 12 cm storio dangčiu Polar Cover. Rezultatas – šiltas termosas ir kriauklei su vandeniu, ir visai įrangai. Nebaisus net 40 °C šaltis. Dingus elektrai net esant dideliems šalčiams nei vanduo kriauklėje, nei įranga nesušals net kelias dienas. Be to, užtikrinama puiki garso izoliacija – įrengimus nuo išorinės aplinkos skiria ne tik korpusas, bet ir storas poliuretano sluoksnis.

Toks spa apšiltinimas papildomai leidžia sulaikyti antrinę siurblių ir kitos įrangos skleidžiamą šilumą ir panaudoti ją vandeniui šildyti. Rezultatas – Arctic Spas taupo Jūsų pinigus, kuriuos išleistumėte elektrai, nes mūsų vandens kaitintuvui vandenį šildyti tenka žymiai rečiau nei kitose spa baseinuose.

III schema naudojama Arctic Spas baseinuose ir vadinama „Kriauklės ir įrangos termoizoliacijos sistema HeatLock“ (Šilumos užraktas).

close